Vážený a milý návštěvníku těchto stránek, těší mne tvůj zájem o informace zde. Jistě se podivuješ nad nutností zadávat přístupové heslo, ale důvod je jediný a prostý. A to, že zde jsou uloženy články, fotografie, náčrtky a dokumenty, které jsou staženy z jiných stránek a nejsem jejich autorem a nemám právo je publikovat dále. A proč jsou zde uloženy? Protože zde nechci uvádět odkazy na další stránky – neb by se taky mohlo stát, že za pár týdnu odkaz už nebude fungovat. Toliko k objasnění daného problému.

Lezení jako takové bychom mohli rozdělit na lezení sportovní – s jedním lanem a průmyslové – se dvěma lany (hlavním a jistícím). My jako hasiči, tedy záchranáři, bychom měly používat dvě lana. Převážnou většinou (pro zjednodušení) dále uvádím příklady ze sportovního lezení a budu se snažit, aby zde bylo i to z lezení průmyslového, tedy se dvěma lany.

Nikdo není neomylný, tak i já. Pokud zde někdo najde nějaký nesmysl, nebo evidentní blbost, tak mi dejte vědět – opravíme, upravíme, vysvětlíme. Díky Píďa DSK

A budu se snažit postupně doplňovat další informace tak, abyste mohli studovat a studovat a studovat …

Základní pojmy    Uzly    Zachycovací postroje    Úva zy    Cvičební a bojový řád

Karabiny    Další postupy    Metodika, rady a návody

Výukové materiály tak, jak nám je předepisuje Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky.